Domki Chorwacja
Znajdź idealny dom wakacyjny w Chorwacji

Chorwackie wyspy

Chorwacja położona na wschodnim wybrzeżu Adriatyku, wzdłuż linii brzegowej z setkami przybrzeżnych wysp, jest doskonałym miejscem na wakacje. Chorwackie wyspy Dalmacji zapewniają jedne z najlepszych rejsów wycieczkowych po Morzu Śródziemnym, niektórzy mówią na świecie. Obszar, który szczyci się krystalicznie czystą wodą, niezamieszkanymi wyspami, opuszczonymi zatokami o minimalnych przypływach i prądach, jest jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic świata żeglugi. Wyspy oferują również urocze wioski rybackie, historyczne porty portowe i wiejskie porośnięte winnicami. Wyspa Brac, Cres i Krk są najbardziej popularne wśród chorwackich wysp.

Chorwackie wyspy

Zwiedzanie wysp

Wycieczki jachtem i rejsy wycieczkowe w Chorwacji to najlepsze rozwiązanie na spędzenie wakacji nad morzem. W Chorwacji jest ponad tysiąc unikalnych wysp, które można odwiedzić podczas rejsu. Każda wyspa ma inną kulturę i styl życia. Z drugiej strony są też różne wydarzenia i działania, które można podziwiać odwiedzając wyspy. Każda z tych wysp ma również dobrze zbudowane ośrodki wypoczynkowe, prywatne wille, a także apartamenty ze wszystkimi możliwymi udogodnieniami. Ale dobrzy planiści wyjadą na wiele wysp, gdzie można doświadczyć piękniejszych miejsc, takich jak krajobrazy, naturalne piękno, dobra kuchnia i kultura oraz inne pełne przygód sporty. Wybrzeże Adriatyku jest bogate w wyspy, a morskie życie jest wyśmienite.

Brioni

Wyspy znajdują się w północnej części Adriatyku. Składają się z 2 dużych wysp, dużych i małych Brioni oraz kilku mniejszych wysp. Łączna powierzchnia wysp wynosi 44 km2. W 1983 r. Wyspy uznano za parki narodowe ze względu na swoje szczególne piękno. Wyspy Brioni to wspaniałe połączenie kultury i przyrody w jednym miejscu. Klimat jest łagodny śródziemnomorski, z wieloma pięknymi zatokami stanowi idealne połączenie dla człowieka od dawnych czasów. Małe wyspy, liczące ponad 100 stanowisk archeologicznych, niektóre z nich pochodzą z okresu neolitu. Byli popularni jako uzdrowiska i rezydencja prezydencka, odwiedzana przez mężów stanu z wielu krajów na całym świecie. Wyspa zachowuje tajemnice pięć tysięcy lat, wiele legend i opowieści, z których jedna jest najlepiej znana, i że anioły gromadzą resztki nieba i chronią je przez fale morskie. Doskonała harmonia przyrody, flory i fauny sprawia, że ​​wyspa ta jest prawdziwym rajem na ziemi. Otoczona jest turkusowym morzem, zielona wyspa pokryta jest licznymi wzgórzami, łąkami i dolinami. Wyspy Brioni z pewnością są jednym z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji.