Domki Chorwacja
Znajdź idealny dom wakacyjny w Chorwacji

Chorwacja

Chorwacja jest jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Europie Zachodniej. Jest to kraj cudownej przyrody, z 1 185 wysp na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i 8 parków narodowych. To jest ogólnie terytorium idyllicznej i pięknej naturalnej scenerii. Chorwacja szybko staje się popularnym i koniecznym miejscem dla większości ludzi. Chorwacja była mało prawdopodobnym miejscem na wakacje, ale w ciągu ostatnich dziesięciu lat stała się bardziej widoczna, ponieważ ludzie zaczynają zauważać, co ten piękny kraj ma do zaoferowania. Począwszy od pięknego Morza Adriatyckiego, śródziemnomorskiej pogody, Alp Dynarskich, spektakularnych plaż, niesamowitych parków narodowych, starożytnych murów miast przyjaznych mieszkańców. To także idelane miejsce dla miłośników sportów wodnych, głównie windsurfingu oraz nurkowania. Chorwacja oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku: turystyka, wspinaczka, pływanie, nurkowanie, jazda konna oraz wiele innych. Także bogaty wybór domków letniskowych oraz apartamentów wakacyjnych, przyciąga tutaj tłumy turystów z całego świata.

Jest wiele powodów, dla których powinieneś zakochać się w Chorwacji. Chorwacja szczyci się jednymi z najpiękniejszych parków narodowych i parków przyrody, wśród których znajdują się najpopularniejsze jeziora Plitwickie. Poza tym na chorwackim wybrzeżu znajduje się ponad 1000 wysp, wysepek i raf. Nie ma wątpliwości, że Chorwacja to piękny i ekscytujący kraj dla ludzi z całego świata. Jest wyjątkowy i różni się wieloma krajami. Kraj ten ma ponad 32 000 km kwadratowych, a jego oferta gastronomiczna jest ogromna.

Chorwacja wybrzeże

Kultura

Chorwacja jest bogata w historię - zarówno nowoczesną, jak i starożytną. Ze względu na swoje położenie geograficzne Chorwacja reprezentuje mieszankę czterech różnych sfer kulturowych. Wpłynęły na nią zarówno zachodnie, jak i wschodnie kultury. Bogate dziedzictwo kulturowe Chorwacji. Chorwacka historia starożytna należy do najstarszych na świecie. Odwiedzający mogą również odkryć bogate dziedzictwo kulturowe na różnych festiwalach muzycznych, filmowych, tanecznych, teatralnych i innych. Niektóre z chorwackich obiektów kulturalnych na liście światowego dziedzictwa obejmują; zabytkowe miasto Trogir, katedra św. Jakuba w Szibeniku, bazylika Eufrazjusza w Poreču, równina Stari Grad w Hvar i Stare Miasto w Dubrowniku.

Bogata historia w Chorwacji była przekazywana od pokoleń do tej pory. Niektóre aspekty przeszłości, które zachowały się z biegiem czasu, stanowią znaczącą część kultury Chorwacji. Należą do nich autentyczne jedzenie, tradycje i gościnność tubylców. Są też ważne wydarzenia, które składają się na ich kulturę, jak Sinjska Alka. Jest to wydarzenie, które odbywa się co roku od 1717 roku i obejmuje ludzi rywalizujących na koniach, próbujących uruchomić lancę przez metalowy pierścień - Alka. Punkty na tym konkursie są przyznawane w zależności od tego, gdzie ich lanca trafiła w Alkę.

Kuchnia chorwacka

Chorwackie jedzenie jest naprawdę doskonałe i podawane jest z chorwackim winem. Kuchnia waha się od jednego miasta do drugiego, ale istnieją tradycyjne przepisy, które można znaleźć w całym kraju. Od dań mięsnych i pysznych gulaszów, które są powszechne w regionach śródlądowych, po owoce morza przygotowane z chorwackiej oliwy z oliwek znajdującej się wzdłuż wybrzeża, upewnij się, że otrzymasz różnorodne świeże i smaczne posiłki. Różne smaczne tradycyjne dania kuchni chorwackiej i wina, które powinieneś spróbować to; Czerwone wino Plavac Mali, białe wino Posip, czarne risotto, Pasticada i domowy makaron ze śmietaną i posypane truflami to prawdziwy posmak. Na te potrawy wpłynęły różne kultury, w tym wpływy włoskie, węgierskie, tureckie i austriackie. W Chorwacji istnieją trzy różne regiony winiarskie. Region kontynentalny w północno-wschodniej części kraju, w szczególności Slawonia, jest w stanie produkować najwyższej jakości wina, w szczególności białe. Od gulaszu i papryki na północy po trufle Istrii i ostrygi na wybrzeżu Dalmacji, tradycje kulinarne Chorwacji sięgają czasów starożytnych i łączą tradycje wschodnio-zachodnioeuropejskie. Chorwacja ma fantastyczne winnice i małe gospodarstwa do produkcji wino.

Klimat w Chorwacji

Klimat w Chorwacji można podzielić na kontynentalny (mroźne zimy i gorące lata) i śródziemnomorski (chłodne, deszczowe zimy i gorące lata). Dzięki temu Chorwacja jest doskonałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok. W zależności od regionu, w całej Chorwacji klimat zmienia się w każdym miejscu, kontynentalnym, górskim i śródziemnomorskim. Kiedy myślisz o najlepszym czasie na wakacje, możesz wybrać od kwietnia do września, w zależności od tego, czy lubisz wiosnę czy lato. Należy pamiętać, że do pływania i opalania najlepsze miesiące trwają od lipca do września.

Wybrzeże Adriatyku

Chorwacja kusi kilometrami linii brzegowej, niektóre z nich są skaliste i malownicze, niektóre z nich są pełne nieskazitelnych plaż, a wszystko to usiane wyspami i urokliwymi wioskami. Plaże w Chorwacji są niezliczone, a niektóre z nich uważane są za najpiękniejsze na świecie. Podobnie jak żwirowa plaża Zlatni Rat (Złoty Przylądek) na wyspie Brac, która zmienia swój szczyt w lewo lub w prawo, zgodnie z prądem wiatru i morza.